Kent Güvenlik Sistemleri

 • Kent Güvenlik Sistemleri ile kentler de asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak, trafik akışı ve yoğunluğunu izlemek, kayıt edilen görüntüler ile gerçekleşmiş suçların çözümüne yönelik inceleme yapabilmek, çalıntı araçların yer tespitini yapabilmek gibi birçok işlem gerçekleştirilebilir.

  Günümüzde neredeyse 81 ilde bulunan bu sistemlerin başlıca amacı suçluyu caydırmak suçu engellemektir. Aksi durumlarda ise emniyet güçlerinin çalışmalarına hız katmak ve verimli olmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

   

  Kent Güvenlik sistemleri birçok suçun çözülmesinde, acil durumların tespit edilmesinde, olayların canlı takip edilmesinde, erken müdahale edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

   

  Kent Güvenlik sistemleriteknik olarak görüntüleme, işleme ve analiz etme şeklinde üç dala ayrılmaktadır. Yüksek çözünürlük kameralar ile görüntüleme yapılır, bu görüntüler kablolu/kablosuz altyapı ile merkeze iletilir ve burada kayıt altına alınması şeklinde işlenmektedir. Son olarakta bu görüntüler gerek operatörler gerekse sistemin kendisi tarafından analiz edilerek önceden tanımlanmış görevleri yerine getirir.

   

  Kent Güvenlik sistemleri operatörlerden bağımsız olarak trafik kuralları ihlallerini, izinsiz bırakılan nesneleri, yasak bölgelere geçişleri vb. aksiyonları tespit eder ve otomatik olarak operatörler ile ekiplere bilgilendirme yapar. Bu sayede operasyonel verimlilik artarken maliyetlerin de düşmesi sağlanır.